MİT’ten nokta operasyon

Son dakika haberi!

MİT, Terörden Arananlar Listesi’nde mavi kategoride yer alan PKK/YPG Şehba Bölge Sorumlusu Karker Tolhildan kod isimli Rıdvan Ulugana’yı Suriye/Tel Rıfat’ta etkisiz hale getirdi.

MİT, Şehba Bölge Sorumlusu Karker kod isimli Rıdvan Ulugana’yı güvenlik güçlerimize yönelik gerçekleştirdiği ve talimatını verdiği hareketler nedeniyle öncelikli amaç olarak belirlemişti. Karker Soğaneke, Karker Tolhildan ve Tolhildan Afrin kod isimlerini de kullanan Rıdvan Ulugana, MİT tarafından gaye listesine alındı.

MİT, SAHA CASUSLARINA OPERASYONU BAŞLATMA TALİMATI VERDİ

MİT’in son periyotta Suriye alanında yürüttüğü başarılı operasyonlar nedeniyle güvenlikleri konusunda son derece hassas davranan örgüt sorumluları az dışarı çıkmaktaydı.

MİT, örgüt içerisindeki kaynakları ile Suriye/Tel Rıfat’ta bulunduğunu bildiği Rıdvan Ulugana’nın etkisiz hale getirilmesine yönelik kapsamlı bir planlama yaptı.

MİT, Suriye alanındaki TSK ögelerine yönelik hareket talimatlarını veren Rıdvan Ulugana’nın faaliyetlerine ait saha casuslarından anlık istihbarat alıyordu.

MİT, alandan aldığı bu istihbari bilgiler üzerine operasyon kararı aldı, hazırlıkları tamamladı ve Suriye/Tel Rıfat’ta Rıdvan Ulugana’yı, operasyonla etkisiz hale getirdi.

RIDVAN ULUGANA KİMDİR?

2007 yılında örgütün kırsal yapılanmasına katılan Rıdvan Ulugana, bu süreçte Irak’ta örgütün özel güç ünitesinde sabotaj eğitimi aldı. 2011-2013 yıllarında Amanoslar’da faaliyet yürüten Rıdvan Ulugana bu periyotta bölgedeki hareketlere katıldı.

TSK’nın 2018’de başlattığı Zeytin Kolu Harekatı’nda güvenlik güçlerimize karşı çatışmalara katılan Rıdvan Ulugana, Zeytin Kolu Harekatı ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgelerinde, Nisan 2022’de Suriye’de vazifeli Polis Özel Harekat ünitelerimize yönelik düzenlenen atak üzere 2018-2023 yılları ortasındaki bütün aksiyonların talimatını veren, planlamasını yapan sorumlu düzeydeki örgüt takımıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir