Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler öncesi hareketli günler yaşanıyor. Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak açıklanırken, Millet İttifakı’nın adayı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Seçime 2 aydan az bir müddet kalırken, partilerde adaylık müracaatları ise devam ediyor. Seçim takvimi kapsamında istifa için son tarih olan 16 Mart’ta istifalar arka arda geldi.

VEKİLLİK İÇİN İSTİFA ETTİ

Bunlardan birisi de Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan oldu. AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın olumlu görüş bildirmesinin ardından Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan görevinden istifa etti. Sayan’ın hangi vilayetten aday listesine gireceği ise şimdi netlik kazanmadı.

ADAY OLMAK İÇİN VAZİFELERİNİ BIRAKTILAR

Öte yandan Hatay Valisi Rahmi Doğan da 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için vazifesinden istifa etti. Kızılay’ın İstanbul İl Başkanı Kadem Ekşi de AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için İBB’deki Sarsıntı ve Doğal Afetler Komitesi Başkanlığı ve AK Parti Maltepe Meclis üyeliği görevlerini bıraktı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir