Maç sonu söyledikleri sonunu getirdi! Tottenham’da Antonio Conte dönemi resmen bitti

İngiltere Premeier Lig’de 4. sırada bulunan Tottenahm Hotspur’da teknik yönetici Antonio Conte periyodu resmen sona erdi.

KARŞILIKLI ANLAŞARAK YOLLAR AYRILDI

İngiliz grubundan yapılan açıklamada, “Karşılıklı anlaşarak Antonio Conte ile yollarımızı ayırdık. Antonio’ya emekleri için teşekkür ediyor ve gelecek için muvaffakiyetler diliyoruz.” tabirleri kullanıldı.

FUTBOLCULARI VE İDARESİ MAKSAT ALMIŞTI

Tottenham’ın son oynadığı ve 3-1 üstünken berabere biten Southampton maçının akabinde açıklamalarda bulunan Conte, futbolcuları ve idaresi maksat almıştı.

İtalyan hoca yaptığı açıklamada şu tabirleri kullanmıştı:

“20 YILDIR HİÇBİR ŞEY KAZANAMADILAR”

“Biz bir kadro değiliz. Alandaki 11 oyuncuyuz. Bencil oyuncular görüyorum. Birbirine yardım etmek istemeyen, yüreğini ortaya koymayan oyuncular. Şimdiye kadar durumu saklamaya çalıştım fakat artık kâfi. Oyuncular için hala mazeretler buluyorsunuz… Mazeretler ve yeniden mazeretler… Yalnızca bunu yapıyorsunuz. Devam edin, haydi onları koruyun! Buraya alışmışlar! Baskı ve gerilim altında oynamak istemiyorlar. Tottenham’ın kıssası bu! 20 yıldır hiçbir şey kazanamadılar. Neden?

“SADECE KENDİ İSMİNE OYNAYAN 11 OYUNCU GÖRÜYORUM”

Şimdi önümüzde 10 maç var ve birileri bu halla, bu ruhla neyin yedincisi, sekizincisi olmak için savaşabileceğimizi düşünüyor? Ben bunun için savaşmaya alışkın değilim. Bu herkesin sorumluluğu. Taraftarımızın bizimle gurur duyması için oynuyoruz. İsteğiniz olmalı, gözünüzde ateş olmalı. Buna sahip değilseniz, FA Cup’a çıkamazsınız. Burada uzun vakittir buna alışılmış. Transfer periyodundaki atılımlar kulübün ve teknik yöneticinin sorumluluğunda. Pekala oyuncular, oyuncular nerede? Yalnızca kendi ismine oynayan 11 oyuncu görüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir