TİP Karşıyaka’nın sorunlarını ilk ağızdan dinliyor

İZMİR (İGFA) – Türkiye İşçi Partisi Karşıyaka (TİP) İlçe örgütü, Karşıyaka Belediye Lider Adayı Alp İçen, Karşıyaka İlçe örgütü Başkanı Gökçe Karahan ve Belediye Meclis Üyesi Adayları Tayfun Pezek (Dıgıl Tayfun), Metin Sevinç, Vedat Güler, Ayşe Tutucu, Zeki Mertcan Baltepe, Fatoş Banu Birsin Çıraklar, Melek Altınkaya, Erden Ünal, Çağan Uysal, İbrahim Hakkı Kayaalp ile bir arada her gün mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretlerde mahalle esnafı ziyaret ediliyor, yurttaşlarla bir ortaya gelerek sohbet ederek sıkıntıları birinci ağızdan tespit ediyor.

KSK, ARMASININ İÇİNDE AY-YILDIZ TAŞIMA HAKKINA SAHİP ÜÇ KULÜPTEN BİRİDİR

Karşıyaka Belediye Lider Adayı Alp İçen, TİP olarak diğer parti ve parti adayları üzere ayağı yere basmayan, afaki, uçarı, kaçarı vaatler zincirleri sıralayan, sıralayacak olan bir parti olmadığını söz etti. Her giden belediye liderinin ve partisinin belediye kasasını tam takır kuru bakır bırakıp gittiğini argüman eden İçen, “Şu var ki Karşıyaka esnafı, yurttaşı, çarşısı, pazarı, tabiatı, taraftarı ve doğal güzellikleriyle çok özeldir. Öncelikle şuradan yola çıkalım 1972 yılında dikilen ve belediyemizin logosu olan 1972 yılında dikilen Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, annesi Zübeyde Hanım, mermi taşıyan cefakar Türk Anası, Cumhuriyet ve Demokrasi ile başlayan seçme seçilme ve her kısımda yetişen ve uğraş veren öğretmen, hukukçu, kimyager çağdaş Türk bayanlarını simgeleyen Atatürk, Annesi ve Bayan Hakları Anıtı, Anayasa Meydanı ve Karşıyakalıların bayana verdiği kıymetin simgesi olan ayrıyeten KSK, armasının içinde ay-yıldız taşıma hakkına sahip üç kulüpten biridir” dedi.

MÜTEAHHİDİN ÇIKARINA İMAR DÜZENLEMESİ YAPMAYIZ

Karşıyaka yurttaşıyla, çarşısıyla, doğasıyla, taraftarıyla, doğal güzellikleriyle farklı ve birikim olan tek buçuklu semt olduğunu lisana getiren Alp İçten şöyle devam etti:

“İşte bu potansiyelin ben buradayım demesi gerekli. Halk hizmet bağımlısı kılındı ve müşteri haline getirildi. Halbuki bizler hizmet bağımlılığı ve yurttaşı vatandaşı bir müşteri haline getiren bu sistemi değiştireceğiz. O nedenle yeni bir yurttaşlık şuuru ile Karşıyaka’mızı halkımız ile birlikte halk için halk faydasına yöneteceğiz. Bizler üç beş müteahhidin çıkarına imar düzenlemesi yapmayı bilmeyiz. Bizler kamu kaynaklarının üç beş para babası için çarçur edilmesi onlara aktarılması nasıl oluyor bilmeyiz. Biz halkın vergileri ile oluşan kaynakları bu doğal zenginlikleri halkın faydasına halkın çıkarı için kullanmayı halkımızla birlikte yönetmeyi bunun için birlikte çalışmayı çok yeterli biliriz.”

MECLİSİN SİGORTASI OLACAĞIZ

Belediye Meclislerinde de sigorta olacaklarını vurgulayan İçten belediye meclislerinde bir kontrol sistemi bir fren olacaklarını söyledi. İçten, “Amacımız 4 milletvekiliyle TBMM’de nasıl ses çıkarıp kıyametler koparıyorsak birebirini halkımızı bilinçlendirerek Belediye Meclisinde olan bitene sigorta fren olacağız. O neden ile Karşıyaka’mızın farkını fark ettirerek halk şuuru halk iradesi halkın iştiraki ile bir arada birlikte Belediyeyi yöneterek CHP’nin şapkamı koysam kazanırım dediği yerde CHP’nin istirahate çekilmesini sağlayarak CHP’nin kendi içinden 25 yahut 30 kendi partilisini aday göstermeyerek seçmenine haksızlık yaptığı yerde ÂLÂ Partili ve MHP kökenli birini aday göstererek belediyemizi ve yurttaşımızın iradesine haciz koyması isteminden dolayı biz TİP olarak #değişmek kural diyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir