Ünlülerden Rıza Akın paylaşımları! ‘Çok güzel adamdın’

Ünlü oyuncu İstek Akın, beyin kanaması geçirdi. Berbat haberi meslektaşı Menderes Samancılar toplumsal medya hesabından “Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda” sözleri ile duyurdu. Menderes Samancılar daha sonra attığı tweet ile ünlü oyuncu 65 yaşındaki İstek Akın’ın hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Magazin dünyasının ünlü isimleri, usta oyuncunun vefatının akabinde yasa boğuldu. Ünlü isimler, toplumsal medya hesaplarından paylaşımda bulundu…

TOLGA TEKİN

“Çok üzgünüm, şaşkınım. Canım ağabeyim ne diyeyim, ışıklar içinde uyu.”

AHMET KURAL

“Mekanın cennet olsun.”

ZEYDAN KARALAR

“Adana’mızın yetiştirdiği kıymetli gazeteci, tiyatro ve sinema sanatkarı İstek Akın’ın hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat dünyasına başsağlığı diliyorum.”

MESUT YAR

“Bir değer daha eksildi. Işık içinde yatsın.”

RIZA ESENDEMİR

“Çok hoş adamdın ADAŞ! Allah rahmet eylesin.”

 

RIZA AKIN KİMDİR?

Rıza Akın 15 Eylül 1957 tarihinde Erzincanlı bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Tiyatroyla Adana Halkevi’nde ortaokul yıllarında tanıştı. Tiyatroya olan ilgisi Akın’ın hayatını değiştirdi. Eğitim için Ankara’ya taşındı. Ankara Birlik Tiyatrosu’nda profesyonel oldu. Tiyatro yaşantısına (1969-1977) ara verdikten sonra iletişim fakültesinde okudu ve gazetecilik yapmaya başladı. Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana’da sürdürdü. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nu kurdu ve beş yıl oranın sanat danışmanlığını yaptı. 2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan Kuartet isimli sinemasıyla oyunculuğa döndü. Birbirinden başarılı projelerde yer alan Akın, en son ‘Sevmedim Deme’ sinemasında rol almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir