Urfa’da lise öğrencisi, pompalı tüfekle okulu bastı: 3 yaralı

DUVAR – Urfa’da sigara içtiği için kendisini uyaran müdür yardımcısı ile tartışan lise öğrencisi İsa D., pompalı tüfek ile okulu bastı. İsa D.’nin açtığı ateşte 1’i öğrenci, 3 kişi yaralandı, İsa D. polis takımlarınca gözaltına alındı.

Olay, öğlen saatlerinde Ulubağ Mahallesi’ndeki Özel Cezeri Akademi ve Teknoloji Meslek Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana geldi. Okul bahçesine sigara içerek girmek isteyen 11’inci sınıf öğrencisi İsa D. ile kendisini uyaran okul müdür yardımcısı Suat A. ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın akabinde İsa D., meskenine gidip, pompalı tüfeği alarak geri döndü. İsa D., maksat gözetmeksizin güvenlik kulübesine ateş açtı. Saçmaların isabet ettiği okul müdürü Suat A., özel güvenlik vazifelisi G.M. ve öğrenci H.A. yaralandı. 3 yaralı hastaneye kaldırılırken, İsa D. gözaltına alındı.

VALİLİK AÇIRKLAMA YAPTI

Olaya ait Şanlıurfa Valiliği’nden de yapılan açıklamada, “27.04.2023 günü Özel Cezeri Akademi ve Teknoloji Meslek Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana gelen ateşli silahla yaralama olayı ile ilgili olarak; okul öğrencilerinden İ.D. (16) isimli şahsın okula sigara ile girmek istediği, fakat okul yetkilileri tarafından okula alınmadığı belirlenmiştir. Yaşı küçük bu şahsın okuldan ayrılarak bir mühlet sonra elinde pompalı tüfekle geri döndüğü, ayağı ile okulun bahçe kapısını kırdığı, daha sonra maksat gözetmeksizin güvenlik kulübesine ateş ettiği olayda okulun müdür yardımcısı S.A., okulun güvenlik vazifelisi G.M. ve okulda öğrenci olan H.A.’nın saçma ile yaralandığı tespit edilmiştir. İ.D. isimli şahıs cürüm ögesi tüfekle birlikte olay yerinde yakalanmış, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Sarayönü Polis Merkezi Amirliği’nce olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir