Yeni Şafak yazarı Kaplan: Seçimlere gidiyoruz, yeni Fadime Şahinler zuhur ettirmek, ülkeyi kaosa sürüklemek için çırpınan aşağılık tipler ortalıkta cirit atıyor!

Yeni Şafak muharriri Yusuf Kaplan, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nda yaşanan çocuk tecavüzüne değinerek “Seçimlere gidiyoruz, yeni Fadime Şahinler zuhur ettirmek, ülkeyi İslâmî cemaatler üzerinden germek, kaosa sürüklemek için çırpınan aşağılık tipler ortalıkta cirit atıyor!” niyetini lisana getirdi.

Kaplan yazısına şöyle devam etti:

“Türkiye’nin en nezih, en pak ve en esaslı cemaatlerinden birini, İsmailağa Cemaati’ni, aşağılık bir haber üzerinden gaye gösteriyor, kin ve nefret tohumları ekiyorlar!

İnanılır üzere değil gerçekten!

Çocuk istismarının cezası idamdır, idam olmalıdır. Lakin ortalık öylesine toz duman ki, toplumsal medya üzerinden cezalar kesiliyor, idamlar veriliyor, toplumun büyük bir kitlesi maksat gösterilerek aşağılanıyor!

Laik etraflarda de bu türlü ürpertici bir hadise yaşandığında nasıl bütün laikleri gaye haline getirmek insafla, vicdanla bağdaşmazsa, burada da İsmailağa Cemaati’ni ya da bütün cemaatleri ve İslâmî bölümleri gaye hâline getirmek insafla, vicdanla uyuşmaz.

Böyle bir şey asla kabul edilemez!

Türkiye, ülkenin medyasına yarı-aydın literati’lerin çeki sistem vermesinden dolayı tam bir akıl tutulması yaşıyor!

Allah akıl fikir versin.

Her cins provokasyona karşı müteyakkız olmak zorundayız.

Vesselâm.”

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir